1987’den BUGÜNE

KOSAŞ KONUT SERVİSİ A.Ş. unvanı ile “toplu konut alanları içinde ihtiyaç duyulacak her türlü servis hizmetlerini sağlamak” amacıyla 1987 yılında MESA Şirketler Topluluğu bünyesinde, Ankara’nın ilk toplu konut hizmeti veren şirketi olarak, Mesa Koru Sitesi’ne hizmet vermek üzere kurulmuştur.

2007 yılında Şehit Ali çiftlik arazisinde inşa edilen, 300 m2 kapalı alana sahip, 7000+ kişi kapasiteli mutfağımızda, günümüz teknolojisi ile deneyimli personelimiz ve gıda mühendisi kontrolünde, Tarım İl Müdürlüğü denetiminde hazırlanan yemeklerimiz sabah, öğlen ve akşam olmak üzere hijyen ve kaliteden ödün vermeksizin üç öğün verilebilmektedir.

2021 yılında yapılan yatırım ile İstanbul ili Maltepe bölgesinde 1100 m2 kapalı alanda günlük 14000+ kişi kapasiteli mutfağımızda üretime başlamış olup, yerinde yemek üretim ve taşıma personel yemek hizmetlerini hijyen ve kaliteden ödün vermeksizin siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Besi ve hayvancılığında yapıldığı Şehit Ali çiftliğimizde yetiştirilen hayvanlar, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinin periyodik sağlık taramasından geçirilmekte ,İl Tarım Müdürlüğünün aşılama programına uygun olarak aşılanmaktadır. Mutfağımızın et ve et ürünleri çiftliğimizde, doğal ortamlarına uygun bir şekilde yetiştirilen büyükbaş hayvanlardan sağlıklı ve hormonsuz olarak temin edilerek, İl Tarım Müdürlüğü denetimindeki yetkili mezbahanelerde kesimi gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra sebze, meyve gibi günlük ihtiyaçlarımızda büyük oranda çiftliğimizden karşılanmaktadır. Mutfağımızda kullandığımız bu ürünlerin taze ve hormonsuz olması sağlık ve lezzet açısından da en büyük avantajımızdır. Yemeklerimizde kullanılan diğer tüm gıda ürünleri kalite ve sağlık konusunda marka değeri yüksek firmalardan günlük olarak temin edilmektedir.

Mutfağımızda hijyen koşullarına uygun olarak hazırlanan yemeklerimiz termo-boxlar içerisinde sıcaklık zinciri kırılmadan yerlerine ulaştırılmaktadır.

KOSAŞ, deneyimli personeli ile (üretim-dağıtım ve servis hizmeti dahil) verdiği hizmetleri, kalite ve hijyen yönünden göz dolduran yemekleri ve ekonomik fiyatları ile birçok şirketin tercihi haline gelmiştir.

 

MESA KALİTESİNİ YAŞAMLARA TAŞIYORUZ.

KOSAŞ, yarım asırlık deneyimiyle konutta yarattığı marka kavramının ötesine geçerek bugün bir ‘Yaşam Markası’ haline gelen MESA’nın konut alanında sağladığı çağdaş yaşam olanaklarını sürdürülebilir kılan ve MESA kalitesini yaşamlara taşıyan en büyük değerlerden biri olmuştur. Teslim sonrası yönetim ve servis hizmetiyle, gayrimenkul sektörüne yeni bir boyut kazandırmıştır.

34 yıllık deneyimi, sunduğu güven ve üstün kalite anlayışı ile toplu konut servis hizmetlerinde lider olmayı başaran KOSAŞ; çevre duyarlılığını ilke edinen anlayışıyla ve her bireyin yeşil bir çevrede, sağlıklı, çağdaş yaşam alanlarında yaşaması gerektiğine olan inancıyla; peyzaj hizmetleri, catering hizmetleri, tesis yönetim hizmetleri, ağaç nakli hizmetleri çerçevesinde faaliyetlerine ve uygulamalarına devam etmektedir.